GAZETE BAŞLIKLARI

Bu haber editörlerimiz tarafından 10/26/2011 tarihinde siteme girilmiştir.
GAZETE BAŞLIKLARI

Isparta'da yayınlanan gazetelerin sayfalarına taşıdığı haberlerden kısa özetler

 AKDENİZ: "Google'a bak, haritayı yap" 

Güneş enerjisi  yatırımlarına  18 megawatta kadar alım  garantisi  veren devlet, Isparta için öyle bir güneş enerjisi haritası hazırladı ki evlere şenlik. 

DEMOKRAT: "Isparta kömüre dönüyor" 

Eski Mahrukatçılar Odası Başkanı Name Kömür Sahibi Nazif Ecevit, Isparta'da doğal  gaz   hizmetinin  tam verilmeyişinden ötürü bir çok meskende kömüre dönüş yapıldığını açıkladı. 

ÇÖZÜM: "Ciddi çalışalım, yarın keşke demeyelim" 

Ülkemiz ve Isparta için son derece öneme haiz olan Eğirdir Gölü için TÜBİTAK tarafından hazırlanan özel hüküm belirleme  çalışmasında  sona yaklaşılıyor. 

GÜLKENT: "400. doğum yılında bir gezginin hayatı" 

Evliya Çelebi'nin 400. doğum yılı dolayısıyla Isparta Müzesi'nde bir  konferans  düzenlendi. SDÜ Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kadriye Yılmaz Orak tarafından "17. yüzyılda bir gezgin Evliya Çelebi ve  Seyahatnamesi " adlı  konferansı  Gazi  Sosyal  Bilimler Lisesi  öğrencileri  izledi. 

MANŞET: "Gazi ve şehide değer verin" 

Madalyalarını Darphane'de kendi  paraları  ile yaptıran Muharip Gaziler Derneği'nin Isparta  Şubesi  Başkanı Büyüksavaş, devlet büyüklerine seslenerek, 

"Sadece bizi sayın, sevin. Gazi ve şehide gereken değeri verin. Bizler sizin için gazi ve şehit olduk. Devletimiz için, bayrağımız için, milletimiz için, hiçbir şahsi menfaat gözetmeden namerde kendimizi siper ettik. Muharip Gaziler, yıllardır bekledikleri övünç madalyasını devletten alamıyor. Darphaneye kendi paralarıyla yaptırılan madalyaları törenlerde göğüslerine takıyor" dedi. 

Isparta: "Tek yumruk halinde toplanıp 22 yürüyüş yerine tek bir yürüyüş yapsaydık, TC devletinde ses getirirdik" 

Muharip Gaziler Derneği Isparta Şubesi Başkanı Yusuf Erdal Büyüksavaş, Harp Malulü Şehit Dul ve Yetimler Derneği ile aynı çatı altında olmamaktan yakınarak, 

"Nedense devletimiz bizi iki gruba ayırmış. Halbuki bizim gayemiz, amacımız tek. Vatan, millet, bayraktan başka bir düşüncemiz yok" dedi. 

NOKTA: "Avrupalı Türkiye'yi gıptayla izliyor" 

Hollanda Türk İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Özgazi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şerif Aktürk, Avrupa'nın Türkiye'de yaşanan son ekonomik gelişmeleri gıptayla izlediğini söyledi. 

EKSPRES: "Gelecek burada: Sağlık, Üniversite, meyve ve hizmet" 

TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu Üyesi İşletmeci Mustafa Peray, gelecekteki Isparta'nın inşasını böyle konumlandırdı, reel ekonomi dışı sermaye için çözüm formülü üretti. 

İsminiz 

Yorumunuz