Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum

Bu haber editörlerimiz tarafından 11/24/2011 tarihinde siteme girilmiştir.
Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum

Isparta Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, "Bir toplum öğretmenine ne kadar değer verirse geleceğine de o derece güvenle bakar" dedi.

 Emniyet Müdürü Gürkan 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili yaptığı açıklamasında şu görüşlerine yer verdi, " Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum”  sözü ile taçlandıran büyük bir medeniyetin mensubuyuz. Öğretmenlik, insanın, ailenin, toplumun ve milletlerin can damarıdır. Öğretmenler, tarih boyunca ve dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren önder ve örnek insanları olmuşlardır.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, öğretmenlerimize ‘’Milletleri kurtaranlar; yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet; henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır’’ sözleriyle, Türk öğretmenine duyduğu güvenini ve beklentiyi ifade etmektedir.

Bu güzel ülkemizin doğusundan batısına, kentinden en ücra köyüne kadar bütün imkan ve imkansızlıklar içinde en yüksek insani fedakarlıklarla görev yapan bütün öğretmenlerimizin Isparta Emniyet Müdürlüğü olarak öğretmenler gününü kutlar görevi başında şehit olan bütün öğretmenlerimizi rahmetle anar sağlık mutluluk ve başarılar dilerim.

İsminiz 

Yorumunuz