Menar Mental Hizmete Girdi

Bu haber editörlerimiz tarafından 2/16/2012 tarihinde siteme girilmiştir.
Menar Mental Hizmete Girdi

Eğirdir?in dahi çocuklarını yetiştirecek olan Menar Mental Aritmetik Merkezi açıldı. 4-11 yaş arası çocuklara yönelik verilen eğitimlerde, çocukların zihinsel gelişimi ve hızlı şekilde matematik işlemleri yapması amaçlanıyor.

HABER2D EĞİRDİR MUHABİRİ / Emrah ÇELİK

Menar Mental Aritmetik Merkezi, Cami Mahallesi 18. Sokak No:4/1 adresinde dün saat 14.00’de yapılan açılış töreni ile hizmete girdi. Menar Mental Aritmetik Merkezi’nin açılış kurdelesini Emekli Öğretmen Hüseyin İntaş, Eski Tapu Müdürü Ahmet Özkeskin ve Emekli Binbaşı Okyay Tüter birlikte kestiler. Davetlilerin katılımıyla gerçekleşen açılışta ilçemize böyle güzel bir hizmet kazandırdığı için Menar Mental Aritmetik Merkezi temsilcisi Mehmet Kaş’a teşekkür ettiler.

Menar Mental Aritmetik Merkezi temsilcisi Mehmet Kaş, merkezde verilecek eğitimle ilgili olarak şunları söyledi: “4-11 yaş arası çocuklara abaküs kullanarak hesap makinesi, kağıt kalem kullanmaksızın zihinden aritmetik işlem yapma becerisi kazandıracağız. Aynı zamanda çocuklardaki dikkat ve konsantrasyon süresini uzatmayı ve beynin tam kapasite çalışmasını sağlayarak üstün bir zeka performansı sağlamayı amaçlıyoruz.” 20 ay sürecek olan eğitimler hafta içi ve hafta sonları olmak üzere, özel eğitim almış Matematik Öğretmeni Müge Sarpdağ tarafından verilecek. Yaş gruplarına göre en fazla 16 kişilik sınıflar oluşturularak öğrenciler 3 saatlik ders alacaklar.

İsminiz 

Yorumunuz